Su yumuşatma sistemlerinin rejenerasyonunda kullanılan tablet tuz, su yumuşatmada kullanılan otomatik valfin ömrü ve bakım maliyetleri açısından önemlidir.
İletişime Geç

Tablet Tuz

Su yumuşatma sistemlerinin rejenerasyonunda kullanılan tablet tuz, su yumuşatmada  kullanılan otomatik valfin ömrü ve bakım maliyetleri açısından önemlidir.
 
Kullanılan tablet tuz, üretim prosesinde yeterince saflaştırılmamış (rafine edilmemiş)ise tuz tankında kısa sürede çamur birikmesine sebep olu. Bu çamur bakterilerin üremesi için elverişli ortam sağlar.
 
Uygun tuz kullanılmaması durumunda, kullanılan valfin markası, kalitesi her ne olursa olsun, hareketli parçelerın kısa süredearıza çıkarmasına veya kullanılmaz hale gelmesine sebep olur.
 
 
 
Doğru Tablet Kullanmanız Durumunda İse;
 
Tuz yüksek oranda çözünürlüğe sahip olur.
Tuz tankında çamur oluşmaz.
Yumuşatma cihazı üzerinde kullanılan otomatik valf performansı yüksek olur ve bakım giderleri düşer.
Su yumuşatma cihazında kullanılan reçine ömrü önemli bir oranda yükselir.Böylece reçine maliyetinde de önemli oranda tasarruf sağlar.
 
 
Sektörde birkaç çeşit tablet tuz bulunmaktadır. Bunlar kalitesine göre 1. Sınıf, 2. Sınıf, ve 3. Sınıf olarak tasniflenirler. 1. Sınıf tablet tuz rafine edilmiş kaya tuzundan üretilir. Diğer 2. Sınıf ve 3. Sınıf tablet tuzlar ise göl veya deniz tuzundan üretilir.

 


Formu Gönder

Ürünlerimiz

Daha Fazlasına Göz Atın

Bakım, Arıza, Onarım ve Teknik Destek için ;

Bizi Arayın 0326 613 79 96 - 0544 613 79 96

Bize Ulaşın
Tıkla Ara