Su Arıtma Sistemleri ve Özellikleri Nelerdir
İletişime Geç

Hatay Su Arıtma Makinesi

Günümüz şartlarına bağlı olarak, nüfusun hızla artış göstermesi, sanayileşme ve diğer dış etkenler, temiz su kaynaklarının gün geçtikçe tükenmesine neden olmaktadır. Bahsettiğimiz nedenlere bağlı olarak su kirliliği meydana gelirken, elbette ki tüketilecek olan su da belirli proseslerden geçirilerek, filtrelenmesi gerekiyor. Bu işlem ise, günümüz su arıtma sistemleri dahilinde yapılırken, her bir ürünün, kendi marka ve modeline göre farklı teknik özelliklere sahip olduğu bilinmektedir.
 
Su arıtma sistemi nedir?
 
                Bahsetmekte olduğumuz bu sistemler, filtre mantığı ile çalışmaktadır. Su içerisinde yer alan ve istenmeyen maddeler, bu filtre sistemleri dahilinde temizlenerek, temiz su üretimi yapmaktadır. Her cihazda kullanılan filtre çeşidi ve amacı farklı olsa da elbette ki günümüzde son teknoloji üretilmekte olan su arıtma sistemi ve ürünlerinden yardım alarak, istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bunun beraberinde içerisinde yer alan farklı bir sistem grubu çalışarak, suyun PH değerlerini de yükselterek, alkali bir su elde etmeye de yardımcı olmaktadır.
 
Tatlandırıcı ve kimyasal madde
 
                Genel olarak bazı su arıtma cihazlarında, amaca uygun özelliklerin yanı sıra istenmeyen ve gereksiz olan birçok sağlıksız özellik bulunmaktadır. Bunlar ise içerisinde yer alan kimyasallar ve tatlandırıcı maddelerdir. Seçimlerinizi yaparken, su arıtma cihazı için bu özelliklere göz atabilir, daha doğru bir seçim gerçekleştirebilirsiniz.
 
                Eğer ki, örnek su arıtma cihazları hakkında teknik özelliklere yer vermek gerekirse, tercih edeceğiniz bir cihaz için şu özelliklere göz atmak mümkün olacaktır.
 
Teknik özellikler nelerdir?
 
Alkalin, mineral filtre ve detox filtre gibi filtre seçeneklerine sahiptir
Alkali filtre ise doğal mineraller bulundurmasının yanı sıra PH değerini 7.5 ile 8,5 arasında yükseltecektir
Mineral filtre ise, suyun mineral dengesini yükseltir
Kullanılan cihazlar az yer kaplar
Elektrik kullanımına gerek kalmadan çalışır
Su tankları geniş kapasitelere sahiptir
Günlük su üretim miktarı 270 kg’ a kadar yükselen özelliklere de sahip olduğu bilinmektedir
Detoks filtresi olan ürünler ise, molekül yapılarını küçülterek, vücuda girecek olan toksinlerin birikmesine de engel olacaktır.
Genel olarak, su arıtma sistemi özellikleri yukarıda ki gibi olurken, elbette ki bahsettiğimiz 3 önemli filtre özellikleri de aşağıda ki gibidir.
 
Mineral filtre nedir?
 
Kolesterolü dengelemekte yardımcı
Cilt hidrasyonunu düzenler
Kalp hastalıklarında riski azaltır
Antioksidan bir etkiye sahiptir
Alkalin filtre nedir?
 
Suyun PH dengesini yükselterek, alkali hale gelmesini sağlar
Gerekli olan mineral desteğini verir
Kemik erimesi ve diş çürüklerine karşı koruma sağlar
Detox filtre nedir?
 
Toksinlerin birikmesini engeller
Kilo vermekte yardımcıdır
Metabolizmanı dengeler
Enerji vererek, vücuda dinçlik kazandırır.
Standart olarak üretilmekte olan su arıtma sistem ve cihazlarının genel olarak yukarıda ki gibi özellikleri bulunmaktadır. Elbette ki her marka ve modele göre farklı teknik özellikler ile karşılaşmak mümkün olurken, web sayfamız üzerinden bu tip ürünlere ulaşabilmeniz de mümkündür.

Formu Gönder

Bakım, Arıza, Onarım ve Teknik Destek için ;

Bizi Arayın (0326) 613 79 96 - 0 544 613 79 96

Bize Ulaşın
Tıkla Ara